FORUM KURALLARI

Aşağa gitmek

FORUM KURALLARI

Mesaj  Admin Bir Salı Kas. 24, 2009 2:51 am

ÜYELİK

Kullanıcılar forumları kullanabilmek için birer kullanıcı adı, şifre ve geçerli bir e-posta adresi vermek zorundadır. Forumumuza üye olurken, kullanıcı adı seçimlerinde genel kabul gören ahlaki değerlere uygun bir kullanıcı adı seçilmelidir. Site yöneticileri tarafından aksi fark edildiği durumlarda, kullanıcıya haber verilmeksizin kullanıcı hesapları silinebilir. Alınan kullanıcı adlarından sadece kayıt olan kullanıcı sorumludur.


FORUMDA KONULAR VE İLETİLER
Kullanıcılar kendi kullanıcı adları ile gönderdiği her türlü ileti ve dosyalardan kendileri sorumludur. Kendilerine ait mesajlar dışında yöneticiler ve moderatörler kullanıcı mesajlarının içeriğinden dolayı sorumlu tutulamazlar. Formumuzu kullanırken; kullanıcılar kaba, ahlaki değerlere aykırı, saldırgan, başkalarının kişisel haklarını zedeleyici, yasaları ihlal eden, cinsel ve siyasal içerikli iletileri göndermemeyi kabul etmiş sayılır. Kullanıcılara ya da bu forumun sahiplerine ait olanlar dışında TELİF'li malzeme veya dosya iletmemeyi de kabul etmektesiniz. Bu site, başka site ya da dosyalara bağlantılar içerebilir.

!!!AYRICA!!!

1-) Forumda, aşağılayıcı, alaycı, başkalarını küçümseyen, yöneticilere veya kullanıcılara saygısızlık içeren, müstehcen, kaba, iftira niteliğinde, nefret dolu, tehdit edici, huzursuzluk çıkartmaya yönelik, başka kullanıcıların kimliğini açıklayıcı, kopya yazılım, warez, crack, nocd, şifre kırma, hack ve hile kullanımıyla ilgili, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına, uluslararası kanun, tüzük veya anlaşmalara, ülkemiz çıkarlarına, kişilik haklarına veya genel toplum ahlak kurallarına aykırı, din, dil, ırk, cinsiyet ve benzeri ayrımcılıkları destekleyen konular açmak ve içerikler göndermek, linkler vermek ve tartışmaları amacının dışına ve diğer kullanıcıları rahatsız edecek boyutlara taşımak yasaktır.

2-) Forum katılımcıları yeni bir konu başlığı açmadan önce o konunun Forum'da mevcut olup olmadığını kontrol etmeliler. Bunun için Forum'un arama özelliği kullanılabilir. Aynı isimli veya aynı içeriği taşıyan konular açılamaz. Aksi fark edildiğinde site yöneticileri tarafından konular silinebilir.

3-) Yöneticiler yazılan her mesajı yönetemeyebilir. Yöneticilerden önce içeriği veya konu başlığı uygunsuz olan iletiler ile karşılaştığınızda lütfen yöneticilere bildiriniz. Mesajları ve konuları açarken konu içeriğinin konu başlığı ile ilgili olmasına dikkat edilmelidir.

4-) Forum içinde kullanıcı profillerinde ya da eklenmiş olan ileti içerisinde din, politika, örgüt veya bir partinin simgesi olan resimler kesinlikle kullanılamaz. Ayrıca bu alanlar amacına uygun olarak kullanılmalıdır. Aksi takdirde, üyenin kullandığı resim silinerek elinden resim koyma hakkı alınacaktır.

5-) Kullanıcıların Forumdaki mesajları gerektiğinde yöneticiler tarafından silinebilir, taşınabilir ya da cevap yazılamaz hale getirilebilir. Bu yöneticilerimizin forumun düzenini sağlamak için uyguladığı yöntemlerden birisidir. Yanlış bir nedenle bu uygulamalardan biriyle karşılaştığınızı düşündüğünüzde yöneticilerle özel mesajlar ile iletişime geçebilir uygulamanın nedenini öğrenme hakkınız bulunmaktadır. Fakat yaptırımın geri alınması söz konusu değildir.

6-) Forum Yönetiminin, aynı kişinin birden fazla kullanıcı adı veya rumuzla, farklı kişilermiş gibi aynı konuda görüş belirttiğini tespit etmesi durumunda, kişinin tüm mesajlarını siler ve foruma girişini yasaklar. Yine buna bağlı olarak aynı kişinin birden fazla e-posta adresi ile başvurarak farklı isimler ile yazdığının tespit edilmesi durumunda forum ile ilişkisi kesilir.

7-) Bu forum sistemi, bazı bilgileri bilgisayarınızda saklamak için cookie leri kullanmaktadır. Girdiğiniz özel bilgilerin hiçbiri bu cookielerde bulunmamaktadır, bunların tek amacı forumda daha rahat bir gezinti yapabilmenizdir. Geçerli e-mail adresiniz sadece kaydınızı onaylamak, şifrenizi yollamak ve unuttuğunuzda şifrenizi size hatırlatabilmek için istenmektedir.

8-) Bu forum gönüllü ve amatör katılım anlayışıyla fikir alışverişi ve bilgi paylaşımı için kurulmuştur. Amacı dışında kullanılamaz.

9-) Forum yöneticileri ve alt yapısı yazdığınız her mesajı sonsuza kadar saklamak zorunda değildir. Alt yapı sorunları ve başka sorunlar nedeniyle mesajlar silinebilir ya da kaybolabilir. Kullanıcılar üye olurken bu ihtimalleri kabul etmiş sayılır.

10-) Forumun işleyiş ve kuralları konusunda katılımcıları sürekli bilgilendirmek forum yönetimin veya moderatörlerin görevi değildir. Katılımcılar bu kuralları okuyup uymak zorundadır. Forum kuralları her an değiştirilebilir veya yeni kurallar eklenebilir. Bu tarz durumlarda kullanıcılar güncel üyelik sözleşmesini kabul etmiş sayılırlar.

11-) Açık artırma şeklindeki her türlü satış, herhangi bir firmanın ya da çalışanının reklam veya satış amacı ile fiyat belirtmesi ve ilanda belirtilen özellikler veya fiyat hakkında eleştiri amaçlı yorum yapılması yasaktır. Ticari amaçla ilan veren üyenin üyeliği dondurulur, gerekiyorsa üyeliği iptal edilir.

12-) Kullanıcılar forum içerisinde bir bölüme yazı yazarlarken herhangi bir markayı veya firmayı olduğundan daha üstün gösteremeyeceği gibi aynı şekilde aşağılayamazlar. Firmalarla bağlantılı olan bayii konumundaki üyelerde bu kapsamda reklam veya ilgili olduğu firmayı yüceltecek şeyler yazamayacakları gibi, ilgisinin olmadığı başka firmalar veya markalar ile ilgili aşağılayıcı şekilde yazı yazmaları kesinlikle yasaktır.

13-) Başka Forumlara üye veya kullanıcı toplamak için yazılan reklam mahiyetinde yazılar (Özel Mesaj Dahil) YASAKTIR. Bu şekilde davranan üyelerin üyelikleri durdurulacaktır.

14-) Herhangi bir alanda kişileri, kurumları, kuruluşları veya devleti küçük düşürecek resim, yazı, alıntı vb. şeyler yayınlamak ve paylaşmak kesinlikle yasaktır. Bu gibi durumlarda uyarı yapılmadan kullanıcının üyeliği sonlandırılacaktır.

15-) Kullanıcılar imza alanlarına her türlü forum linki ve forum bağlantılı portal linki, ticari site linki ve reklam amaçlı mesajlar yazamazlar. Yazıldığı takdirde tüm sorumluluk kullanıcıya aittir.

16-) Kullanıcılar forum aracılığı ile ticari amaç çıkarlı mesaj gönderemezler. Kural dışı kullanımlar görüldüğü takdirde yönetim kullanıcının üyeliğini sonlandırabilir. Forum içerisinde illegal oyun, film, mp3, vs., ve bu tür içeriklerin bulunduğu sitelere link vermek ve konu olarak açmak kesinlikle yasaktır. (Özel mesaj dahil)

Üye olan kullanıcılar üyelik sözleşmesini okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

Bilgilerinize sunduğumuz bu kuralları dikkate alacağınızdan eminiz.

Yönetiminden Sevgilerle...

Admin
Admin

Mesaj Sayısı : 26
Kayıt tarihi : 24/11/09

Kullanıcı profilini gör http://muchyt.bossforum.org

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz